O persoană a deschis focul într-un liceu din California. Cel puțin două persoane au murit

O persoană a deschis focul într-un liceu din California. Cel puțin două persoane au murit
Un individ a deschis focul, joi, într-un liceu din statul american California, afirmă surse din cadrul ...
Un individ a deschis focul, joi, într-un liceu din statul american California, afirmă surse din cadrul serviciilor de intervenţie citate de presa locală.
Actualizare - Două persoane au murit, iar alta este în stare critică în urma atacului armat comis într-un liceu din statul american California, informează postul ABC News şi agenţia Associated Press.
Cele două persone decedate au vârstele de 14 şi 16 ani, a declarat şeriful comitatului Los Angeles, Alex Villanueva.
Actualizare - O persoană a murit, iar alte două sunt în stare critică în urma atacului armat comis într-un liceu din statul american California, anunţă surse medicale citate de postul ABC News.
Presupusul autor al atacului armat comis la un liceu din statul California a fost reţinut, afirmă surse din cadrul serviciilor de intervenţie citate de agenţia Associated Press
O femeie a murit, iar doi bărbaţi sunt în stare critică în urma atacului armat, a comunicat Spitalul Henry Mayo.
Bilanţul prezentat anterior era de şapte răniţi.
Atacul armat a avut loc în Liceul Saugus din oraşul californian Santa Clarita.
Cel puţin şapte persoane au fost împuşcate în incidentul armat produs în Liceul Saugus din oraşul Santa Clarita, informează postul ABC7, citat de Mediafax.
Numeroase echipaje de poliţie şi ambulanţe s-au deplasat la faţa locului, scrie CNN.
Autorităţile au confirmat că cel puţin şase persoane au fost rănite, una fiind în stare critică, informează cotidianul Los Angeles Times.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:57 - Trump neagă blocarea negocierilor cu Iranul: „Dialogul continuă fără întrerupere”
- 20:38 - Declarațiile controversate ale Dianei Șoșoacă după incidentul cu drona de la Galați: „NATO și UE vor război în România”
- 19:53 - Ninel Peia: Radiografia Justiției. Fabrica de jertfe și prețul inuman al meritocrației!
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














