Actualitate· 1 min citire

O depășire riscantă a băgat un motociclist în spital

O depășire riscantă a băgat un motociclist în spital

O depășire riscantă a băgat un motociclist în spital

Scris de Monica Ghinet Publicat: 16 oct. 2022, 16:04

La data de 15 octombrie 2022, în jurul orei 12,30, polițiștii din Zlatna au intervenit pe raza localității Poiana Ampoiului unde a fost semnalată producerea unui accident rutier.

La data de 15 octombrie 2022, în jurul orei 12,30, polițiștii din Zlatna au intervenit pe raza localității Poiana Ampoiului unde a fost semnalată producerea unui accident rutier.

Din primele cercetări a rezultat că un tânăr de 26 de ani, din Zlatna, în timp ce conducea o motocicletă, a efectuat o manevră de depășire și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 31 de ani, din Alba Iulia.

În urma accidentului, motociclistul a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

 Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate