Actualitate· 1 min citire

Motociclist rănit în urma unui accident rutier

Motociclist rănit în urma unui accident rutier

Motociclist rănit în urma unui accident rutier

Scris de Monica Ghinet Publicat: 23 sept. 2022, 13:30

La data de 22 septembrie 2022, în jurul orei 21,40, polițiștii din Cugir au intervenit la intersecția străzilor Victoriei cu 1 Decembrie din Cugir unde a fost semnată producerea unui accident rutier. 

La data de 22 septembrie 2022, în jurul orei 21,40, polițiștii din Cugir au intervenit la intersecția străzilor Victoriei cu 1 Decembrie din Cugir unde a fost semnată producerea unui accident rutier.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că o tânără de 25 de ani, din Cugir, în timp ce conducea un autoturism, a intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un bărbat de 34 de ani, din comuna Blandiana, județul Alba.

În urma accidentului, motociclistul a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.

 Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate