Actualitate· 1 min citire

Mai multe străzi din Alba au rămas fără curent electric

Mai multe străzi din Alba au rămas fără curent electric

Mai multe străzi din Alba au rămas fără curent electric

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 28 iul. 2022, 16:55

Potrivit directorului SDEE Alba, Ceteraș Marius, este vorba de o avarie produsă pe linia de medie tensiune, în zona Lipoveni și Alexandru Ioan Cuza.

Energia electrică s-a întrerupt în această după masă, în Municipiul Alba Iulia, în jurul orei 14:30, lăsând astfel mai multe străzi fără curent, în zona Centru.

Potrivit directorului SDEE Alba, Ceteraș Marius, este vorba de o avarie produsă pe linia de medie tensiune, în zona Lipoveni și Alexandru Ioan Cuza.

De asemenea, acesta a precizat că pe teren echipele sunt prezente pentru a soluționa acest inconvenient, iar manevrele pentru remedierea defecțiunii sunt în desfășurare.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate