Advertising
Loturile 1 și 2 ale autostrăzii A10 Sebeș-Turda vor fi gata până la sfârșitul anului. Este concluzia ministrului Transporturilor, Răzvan Cuc, după o nouă vizită pe șantierele din Alba
27 iun. 2019, 13:23

aktor
Articol scris de Scris de Radu Ciobotea
Grecii de la Aktor au promis că finalizează lotul 2 al Autostrăzii Sebeș- Turda până la finele anului 2019. După o nouă intâlnire cu ministrul Transporturilor reprezentanții firmei elene și-au asumat terminarea lucrărilor.
Ministrul Transporturilor Răzvan Cuc a revenit joi la două săptămâni după vizita în Alba, pentru a inspecta stadiul lucrărilor la autostrada A10 Sebeș – Turda, loturile 1 și 2.Cuc susține că a văzut graficul lucrărilor, întocmit până la sfârșitul anului dar și lista cu subcontractorii cu care au fost încheiate contracte pentru a începe activitatea în cursul săptămânii viitoare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:56 - A fost găsit băieţelul de 5 ani dat dispărut în Sibiu. Alexandru a fost căutat timp de trei zile - VIDEO
- 13:47 - Cristi Chivu, moment special înaintea finalei Cupei cu Lazio! Mesaj impresionant în fața președintelui Italiei
- 13:01 - Doliu uriaș în fotbalul francez! A murit legenda lui Lyon: „Eroul nostru a adormit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













