Advertising
Iranul anunță că nu va negocia cu SUA sub ultimatumurile lui Donald Trump. ”Am formulat propriile noastre cerinţe”

Război Iran - SUA
Scris deRealitatea de Alba
Publicat6 apr. 2026, 14:35
Sursărealitatea.net
Iranul a transmis că nu va purta negocieri cu Statele Unite sub presiunea ultimatumurilor formulate de președintele american Donald Trump. Ministerul de Externe de la Teheran a precizat, luni, că a înaintat propriile poziții și cereri ca răspuns la propunerile de armistițiu transmise prin intermediari. Declarația vine pe fondul speculațiilor privind posibile discuții despre un armistițiu de 45 de zile, potrivit agențiilor Reuters și EFE.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:33Decizie istorică în New York: primarul a blocat majorarea chiriilor pentru aproape un milion de locuințe
- 13:17ALERTĂ pentru românii care călătoresc în Venezuela după cutremurele devastatoare: a fost emisă o atenționare de călătorie
- 10:57Moscova susține că a respins un atac record cu peste 600 de drone ucrainene: Moscova, Tula și Crimeea, vizate VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























