Advertising
Inundații în comuna Jidvei. Mai multe gospodării afectate după o ploaie torențială
14 iul. 2019, 22:01
Actualizat: 14 iul. 2019, 22:01

IMG-20190714-WA0003
Articol scris de Scris de Radu Ciobotea
Avertizarea Cod Portocaliu pentru județul Alba a venit cu inundații în zona Târnavelor. Mai multe case au fost inundate în comuna Jidvei.
În urma ploilor înregistrate în comună Jidvei, SVSU Jidvei a intervenit cu 2 motopompe şi 10 voluntari în cooperare cu Garda de Intervenţie Blaj cu 1autospeciala de stingere cu apă şi spumă şi o motopompă remorcabilă, în localitatea Jidvei, pentru evacuarea apei din subsolurile a 5 gospodarii şi curtea sălii de sport. La nivelul judeţului nu au fost înregistrate alte probleme!

Advertising



Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:32 - Emmanuel Macron cere o Europă mai puternică: „Nu ne mai putem baza pe protecția SUA”
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 20:08 - Nicușor Dan, după tensiunile din coaliție: „Știu ce s-a întâmplat, așteptăm demisiile și decidem”
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News
Advertising
Advertising













