Actualitate· 1 min citire

Incredibil ce-a putut să facă un soț gelos

violentadomestica

violentadomestica

Scris de Marius Paul Publicat: 4 sept. 2019, 13:10

Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au emis un ordin de protecție provizoriu împotriva unui bărbat care și-a agresat soția și a determinat-o să plece de acasă. Polițiștii l-au îndepărtat din locuință și i-au interzis să se apropie de soția sa.

În dimineața zilei de marți, 3 septembrie, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au fost sesizați de către o femeie de 43 de ani, din comuna Săliștea, cu privire la faptul că, pe fondul geloziei, a fost agresată de soțul său și alungată de acasă.Polițiștii au aplicat formularul de evaluare a riscului, iar în urma interpretării acestuia a rezultat că se impune emiterea unui ordin de protecție provizoriu.Astfel, bărbatul de 48 de ani a fost obligat să părăsească domiciliul comun și să păstreze o distanță minimă față de soția sa.În plus, polițiștii i-au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate