Actualitate· 1 min citire

În Sebeș vor fi realizate platforme subterane pentru colectarea deșeurilor

Predare amplasament ghene

Predare amplasament ghene

Scris de Marius Paul Publicat: 20 aug. 2019, 08:49

Începând de luni, 19 august 2019, au început lucrările pentru amenajarea unui număr de 14 noi platforme subterane pentru colectarea deșeurilor.

Acestea vor fi amplasate după cum urmează:

  • în cartierul Aleea Parc – 2 locații cu 4 platforme
  • în cartierul M. Kogălniceanu – 3 locații cu 4 platforme
  • în cartierul Lucian Blaga – 3 locații cu 4 platforme
  • în Piața Dacia – o locație cu 4 platforme
  • în cartierul Mircea cel Mare – o locație cu 4 platforme
  • în cartierul Valea Frumoasei – 4 locații cu 4 platforme

Proiectul este iniţiat şi susţinut de primarul Municipiului Sebeş, Dorin Nistor și realizat prin intermediul Serviciului Public Administrarea Patrimoniului Sebeș.Termenul de finalizare a lucrărilor este de 4 luni.Valoarea totală a investiției este de circa 407.000 lei (TVA  inclus).

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate