Advertising
Iarna ajunge mai devreme în județul Alba! A nins în Munții Șureanu și în Apuseni
31 oct. 2019, 10:19
Actualizat: 31 oct. 2019, 10:19

1 zapada
Articol scris de Scris de Radu Ciobotea
Prima zăpadă din această toamnă în județul Alba. Primii fulgi de nea au căzut miercuri noaptea, în Munții Apuseni, la Arieșeni dar și în Munții Șureanu, în Poarta Raiului.
Imaginile postate pe rețelele de socializare au surprins prima ninsoare din această toamnă în județul Alba.S-a așternut un strat subțire de zăpadă, iar în fotografii se vede cum omătul s-a depus și pe copaci.Primele ninsori au apărut ca urmare a scăderii temperaturilor din ultimele zile.De altfel, Administraţia Naţională de Meteorologie a anunțat că vremea urmează să se încălzească în acest week-end.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:32 - Emmanuel Macron cere o Europă mai puternică: „Nu ne mai putem baza pe protecția SUA”
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 20:08 - Nicușor Dan, după tensiunile din coaliție: „Știu ce s-a întâmplat, așteptăm demisiile și decidem”
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News
Advertising
Advertising













