Advertising
George Simion, liderul AUR: „Românii nu-l mai vor pe Klaus Iohannis în funcţia de preşedinte. Avem 2 milioane de semnături”

George Simion, liderul AUR: „Românii nu-l mai vor pe Klaus Iohannis în funcţia de preşedinte. Avem 2 milioane de semnături”
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 4 iul. 2022, 09:30
Preşedintele AUR, George Simion a anunţat, marţi, într-o conferinţă, că a strâns peste 2 milioane de semnături pentru demiterea preşedintelui Klaus Iohannis. Cutiile cu semnături le-a depus în sala de plen unde se desfășoară şedinţa plenului comun a Camerei Deputaților și Senatului.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























