Dosar penal pentru furt de energie

Dosar penal pentru furt de energie
O instalație improvizată de racordare la rețeaua de distribuție a energiei electrice a fost depistată la o locuință din comuna Horea. A fost întocmit dosar penal
O instalație improvizată de racordare la rețeaua de distribuție a energiei electrice a fost depistată la o locuință din comuna Horea. A fost întocmit dosar penal.
La data de 14 iunie 2022, în jurul orei 13,00, polițiștii Postului de Poliție Horea împreună cu reprezentanți ai societății de distribuție a energiei electrice au efectuat un control, pe raza comunei Horea, în scopul prevenirii și combaterii sustragerilor de energie electrică.
În urma verificărilor, la un imobil din comuna Horea, s-a constatat faptul că pe cutia de păstrare a contorului nu existau sigilii, iar contorul lipsea. Totodată, a fost identificată o instalație improvizată de conectare la rețeaua de distribuție a energiei electrice.
Față de proprietarul imobilului, un bărbat în vârstă de 59 de ani, cercetările sunt efectuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de deteriorarea, modificarea fără drept sau blocarea funcționării echipamentului de măsurare a energiei electrice livrate, ori modificarea fără drept a componentelor instalațiilor electrice.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











