Doi ani, 4 luni și 175 de zile va sta la închisoare un bărbat pentru conducere fără permis și sub influența alcoolului

Doi ani, 4 luni și 175 de zile va sta la închisoare un bărbat pentru conducere fără permis și sub influența alcoolului
Condamnatul a fost depus în penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
La data de 4 iulie 2022, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba au identificat și reținut un bărbat de 32 de ani, din comuna Berghin, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsi închisorii, emis de Judecătoria Alba Iulia.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de doi ani, 4 luni și 175 de zile închisoare, pentru comiterea infracțiunilor de conducere fără permis și conducere sub influența alcoolului.
Condamnatul a fost depus în penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











