Distribuţia gazelor naturale sistată pe mai multe străzi din Alba Iulia

gaz
Pe mai multe străzi din Alba Iulia, serviciul de distribuţie a gazelor naturale va fi sistat joi, 28 februarie.
Pentru efectuarea unor lucrări specifice la sistemul de distribuţie compania de gaz este nevoită să sisteze temporar alimentarea cu gaze naturale, joi, 28 februarie, începând cu ora 9.00, pe următoarele străzi din municipiul Alba Iulia:
Cel mai probabil reluarea serviciului de distribuţie a gazelor naturale se va efectua treptat, imediat după finalizarea acestor lucrări, începând cu ora 15.00.Compania solicită consumatorilor să închidă toate focurile, iar după reluarea distribuţiei gazelor naturale să supravegheze modul de ardere a acestora timp de 30 minute.
În cazul în care simt miros specific de gaz, consumatorii sunt rugaţi să anunţe imediat dispeceratul de urgenţă al companiei la unul dintre numerele de telefon:
0800.800.928 - număr gratuit, apelabil din principalele reţele de telefonie fixă şi mobilă0265.200.928 - număr taxabil cu tarif local din reţeaua Telekom şi cu tariful operatorului din toate celelalte reţele de telefonieCompania regretă disconfortul creat şi le mulţumeşte clienţilor pentru înţelegerea şi sprijinul acordat pentru desfăşurarea acestor lucrări.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 19:01 - Informații controversate prezentate de Cristian Rizea despre Felix Rache
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











