Actualitate· 1 min citire

Deși avea ordin de protecție, s-a întors acasă și și-a jignit soția

Deși avea ordin de protecție, s-a întors acasă și și-a jignit soția

Deși avea ordin de protecție, s-a întors acasă și și-a jignit soția

Scris de Monica Ghinet Publicat: 7 apr. 2022, 12:31

La data de 06 aprilie 2022, în jurul orei 19.30, polițiștii din Sebeș au intervenit la un bloc de locuințe din municipiu de unde a fost semnalat faptul că o persoană face scandal. 

La data de 06 aprilie 2022, în jurul orei 19.30, polițiștii din Sebeș au intervenit la un bloc de locuințe din municipiu de unde a fost semnalat faptul că o persoană face scandal.

Din primele cercetări efectuate de polițiștii, a rezultat că un bărbat de 46 de ani, din Sebeș, ar fi încălcat ordinul de protecție emis, pe numele său, de instanța de judecată și s-ar fi deplasat la locuința soției sale, căreia i-ar fi adresat injurii și expresii jignitoare.

Față de bărbat, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de   încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate