Advertising
Comitet de SECETĂ la Guvern! Nicolae Ciucă: „Se va ocupa de efectele și impactul în agricultură al schimbărilor climatice”

Comitet de SECETĂ la Guvern! Nicolae Ciucă: „Se va ocupa de efectele și impactul în agricultură al schimbărilor climatice”
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 18 iul. 2022, 09:57
Seceta extremă va fi gestionată de un comitet din care vor face parte mai multe ministere. Anunțul a fost făcut astăzi de premierul Nicolae Ciucă. În plus, prim-ministrul a anunțat ca Executivul va aloca și 1 miliard de euro pentru eficienţă energetică şi producţia de energie verde.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
- 11:28Intervenție cu focuri de armă în Capitală: polițiști atacați de un agresor înarmat
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























