CNA PUNE DIN NOU PUMNUL ÎN GURA PRESEI LIBERE ȘI DECIDE ÎNTRERUPEREA PROGRAMULUI REALITATEA PLUS TIMP DE 10 MINUTE

CNA PUNE DIN NOU PUMNUL ÎN GURA PRESEI LIBERE ȘI DECIDE ÎNTRERUPEREA PROGRAMULUI REALITATEA PLUS TIMP DE 10 MINUTE
Realitatea PLUS, televiziunea poporului, etalon de echilibru și verticalitate pe piața media
Consiliul Național al Audiovizualului a decis întreruperea programului obișnuit al postului nostru de televiziune - Realitatea PLUS - pentru 10 minute, timp în care pe ecran va rula textul sancțiunii. Este încă o dovadă a abuzului Consiliului la adresa jurnaliștilor care i-au acordat platformă lui Călin Georgescu, în virtutea dreptului la liberă exprimare.
Consiliul Național al Audiovizualului declanșează o nouă vânătoare de vrăjitoare. Membrii Consiliului au decis să sancționeze din nou televiziunea poporului Realitatea PLUS cu întreruperea programului obișnuit în prime-time, pentru 10 minute, timp în care pe ecran va rula un text citit.
Mircea Toma, membru CNA, a fost cel care a citit propunerea sancţionării postului Realitatea PLUS. Este încă o dovadă a cenzurii fără precedent la care este supusă o instituție media, împreună cu jurnaliștii săi, pentru decizia de a-i acorda o platformă de exprimare lui Călin Georgescu, în virturea libertății de opinie.
Realitatea PLUS, televiziunea poporului, etalon de echilibru și verticalitate pe piața media din România, fapt ce s-a văzut concret în cifrele record de audiență din ultimele două luni, este supusă, astfel, unei cenzuri fără precedent, ce pune în pericol democrația și dreptul la exprimare liberă.
Jurnaliști cu greutate din România - Marius Tucă și Ion Cristoiu - au fost și ei supuși cenzurii, în ultimele zile, pe YouTube și Tik Tok.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:47 - Cutremur politic în Ungaria: Viktor Orbán își depune demisia, dar Fidesz o blochează
- 15:26 - Câinii nu mai pot fi legați în lanț în Uniunea Europeană
- 15:23 - PSD anunță că a strâns voturile pentru demiterea premierului Ilie Bolojan
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














