Cea mai friguroasă noapte din această iarnă, cu temperaturi ca în Siberia

Cea mai friguroasă noapte din această iarnă, cu temperaturi ca în Siberia
Termometrele au arătat pe timpul nopții chiar și minus 30 de grade Celsius
A fost cea mai rece noapte din această iarnă, iar temperaturile vor fi și azi extrem de scăzute, potrivit meteorologilor. În zonele în care în mod tradițional se înregistrează cele mai scăzute temperaturi termometrele au arătat pe timpul nopții chiar și minus 30 de grade Celsius.
Cea mai scăzută temperatură noctură a fost la Întorsura Buzăului, unde s-au înregistrat -31 de grade Celsius. Temperaturi drastice s-au înregistrat și la Brașov, Joseni sau Miercurea Ciuc, unde termometrele au coborât până la -25 e grade celsius.
La munte valul de frig va persista, mai ales dimineaţa şi noaptea. Vântul va avea unele intensificări pe parcursul zilei pe crestele Carpaţilor Meridionali si cei Orientali. Valorile termice nu vor avea variaţii semnificative faţă de ieri, astfel ca vom avea -7 grade in Semenic, -5 la Predeal, iar maxima de -1 grad se va inregistra la Stana de Vale.
Citește și:
- 14:53 - Ședința de Guvern privind reducerea ACCIZEI la motorină, amânată
- 14:44 - Ministrul Sănătății va merge la Washington. Alexandru Rogobete, discuții cruciale în scandalul Pfizer -SURSE
- 10:53 - Premieră globală la București: Maestrul Nicolae Voiculeț lansează Orchestra Mondială a Păcii la Palatul Parlamentului
- 10:25 - Călin Georgescu: "Poporul plătește ca ei să îl îngenuncheze. Instanța conștiinței este superioară celei umane"
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











