Caz șocant, în Hunedoara: copii ținuți în sclavie și drogați

Caz șocant, în Hunedoara: copii ținuți în sclavie și drogați
Minorii au fost obligați să lucreze la construcția, amenajarea și renovarea unor imobile
Doi copii au fost folosiți ca sclavi pentru muncă de un bărbat care apoi le oferea droguri și alcool. Procurorii cer arestarea individului.
Potrivit anchetei, minorii au fost recrutați între 2020 și 2021. Bărbatul i-a luat pe aceștia și i-a adăpostit într-o zonă rurală a județului Hunedoara. Acolo, individul deține mai multe proprietăți.
Minorii au fost obligați să lucreze la construcția, amenajarea și renovarea unor imobile, iar la schimb, cel care îi exploata le oferea sume mici de bani, alcool, mâncare, dar și canabis.
Acum, bărbatul este cercetat pentru trafic de minori, trafic de droguri și deținere de stupefiante.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:21 - Raport KPMG: Europa atinge cel mai ridicat nivel al consumului ilicit de țigări din ultimii 10 ani. În România, contrabanda și contrafacerea ajung la 6,9% și generează pierderi de 324 milioane euro
- 13:21 - Atac cu drone în apropiere de Kiev: patru persoane au murit după bombardarea unei fabrici care produce lapte praf pentru bebeluși
- 13:19 - Prefectul Constanței: Drona care a explodat în port este, cel mai probabil, de proveniență ucraineană. S-a deschis dosar penal
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













