Actualitate· 1 min citire

Cascadorie pe șosea: o femeie a ajuns la spital

Cascadorie pe șosea: o femeie a ajuns la spital

Cascadorie pe șosea: o femeie a ajuns la spital

Scris de Monica Ghinet Publicat: 28 oct. 2021, 11:46

La data de 27 octombrie 2021, în jurul orei 16.20, pe DN 75, în Câmpeni, un bărbat de 57 de ani, din Câmpeni, în timp ce conducea un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.

La data de 27 octombrie 2021, în jurul orei 16.20, pe DN 75, în Câmpeni, un bărbat de 57 de ani, din Câmpeni, în timp ce conducea un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.

În urma accidentului rutier, o femeie de 36 de ani, din comuna Roșia Montană, pasageră în autoturism, a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate