Căruțaș rănit într-un accident rutier! Trafic îngreunat între Sibiu și Alba

Căruțaș rănit într-un accident rutier! Trafic îngreunat între Sibiu și Alba
Calul este în stare gravă
ISU Sibiu a intervenit de urgență cu un echipaj SMURD pe DN 1, la ieșirea din localitatea Cristian, la un accident rutier produs între un atelaj și o autoutilitară.
La fața locului s-au acordat îngrijiri medicale căruțașului, un bărbat de circa 69 de ani, care a fost transportat la UPU Sibiu cu traumatism membru inferior.
IPJ Sibiu anunță că, pe DN 1, la iesirea din Cristian spre Sacel, inainte de Hula Sacelului, un carutas patrunde in drumul national fara sa acorde prioritate si intra in coliziune cu o autoutilitara condusa spre Alba. În urma coliziunii, căruțașul, de 69 de ani, aflat singur în atelaj, a suferit vătămări corporale și va fi transportat la spital.
Traficul se desfasoara ingreunat pe directia Sibiu - Alba. Calul este în stare grava.
Citește și:
- 08:48 - George Simion, mesaj din Washington: „Luptăm pentru libertatea noilor generații și pentru democrația din România” | VIDEO
- 08:42 - Cum îți afectează viața conflictul din Iran: 5 scumpiri inevitabile cu care te vei confrunta
- 08:40 - Val de PROTESTE, în martie. Românii din mai multe domenii anunță că ies în stradă împotriva măsurilor lui Bolojan
- 08:32 - Un grup de zeci de români, inclusiv copii cu probleme medicale, este blocat în Dubai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











