Actualitate· 1 min citire

Bărbat împușcat la Fabrica de Arme Cugir.

DSC_0169

DSC_0169

Scris de Radu Ciobotea Publicat: 17 mai 2019, 12:39

Accident de muncă la Fabrica De Arme din Cugir. O persoană a fost rănită prin împușcare. Accidentul s-a produs în poligonul de trageri al Fabricii de Armament. 

Un bărbat de 38 de ani a ajuns în stare stabilă la Spitalul din Cugir după ce a afost împușcat în picior. Cel mai probabil în timpul manevrelor de încarcare a armamentului arma s-a descărcat accidental. La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de Poliție care fac cercetări cu privire la împrejurările prin care sa produs evenimentul. 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate