Bărbat din județul Argeș reținut pentru furt

Polițiștii din Sebeș l-au reținut pe un bărbat din județul Argeș, care este bănuit că a furat bani și documente de la persoane aflate într-o parcate a autostrăzii A1, pe raza comunei Pianu.
La data de 31 iulie 2019, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș au luat măsura reținerii, pentru o perioadă de 24 de ore, față de un bărbat de 27 de ani, din Pitești, județul Argeș, care este bănuit de săvârșirea a două furturi din autoturisme .Se pare că, în noaptea de 28/29 iulie 2019, în timp ce se afla într-o parcare a autostrăzii A1, situată pe raza comunei Pianu, acesta l-ar fi abordat pe un cetățean bulgar care se odihnea în mașina lui, spunându-i că are cauciucurile tăiate.În timp ce cetățeanul verifica starea cauciucurilor autoturismului său, bărbatul i-ar fi sustras, din mașină, o geantă în care avea 1.000 de euro și mai multe documente.Din cercetări a rezultat că reținutul este bănuit și de săvârșirea, prin același mod de operare și în același lor, a unui furt, cu un prejudiciu de 2.000 de lire, a cărui victimă a fost un cetățean de 37 de ani, din județul Galați.În cursul zilei de azi, 1 august, bărbatul cercetat pentru furt calificat va fi prezentat în fața procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sebeș, pentru dispunerea măsurilor legale.
Citește și:
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
- 10:45 - Incendiu violent pe o șosea din Giurgiu. O mașină a fost mistuită de flăcări
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











