Advertising
Alertă într-o excursie școlară din Harghita: șapte copii au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară

Ambulanță
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 3 iun. 2026, 20:25
Șapte copii aflați într-o excursie în județul Harghita au fost transportați la spital după ce au prezentat simptome specifice unei posibile toxiinfecții alimentare.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12Șoferii, surprinși de un nou indicator rutier. Ce avertisment transmite și cum trebuie reacționat
- 08:04Un avion privat s‑a prăbușit pe o autostradă din Texas: un mort, cinci supraviețuitori și scene dramatice de salvare VIDEO
- 15:53Arestări după bătaia dintre clanurile Ștoacă și Toboșaru. Conflictul a continuat și la poliție
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























