Acțiune comună a polițiștilor din Alba și Bihor

Acțiune comună a polițiștilor din Alba și Bihor
În cadrul acțiunii comune au fost implicați 23 de polițiștii rutieri bihoreni, care au acționat pe două zone, respectiv pe DN 75 și pe DN 76.
Zeci de șoferi au fost amendați marți pe DN 75 și DN76, în Alba și Bihor, în cadrul unei acțiuni organizate de polițiștii din cele două județe pentru reducerea riscului rutier.
Polițiștii Serviciului Rutier Bihor au acționat în sistem integrat, alături de polițiștii rutieri din Alba, pentru combaterea nerespectării regimului legal de viteză, a depășirilor neregulamentare, precum și pentru prevenirea evenimentelor rutiere și reducerea riscului rutier pe principalele artere de circulație.
În cadrul acțiunii comune au fost implicați 23 de polițiștii rutieri bihoreni, care au acționat pe două zone, respectiv pe DN 75 și pe DN 76.
În urma neregulilor constatate, au fost aplicate 47 de sancțiuni contravenționale, cu amenzi în valoare de 19.140 lei, dintre care 27 pentru nerespectarea regimului legal de viteză, potrivit IPJ Bihor.
De asemenea, au fost reținute 3 permise de conducere, dintre care 2 pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și unul pentru depășirea limitelor legale de viteză și au fost reținute 4 certificate de înmatriculare.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 18:36 - Polițist din Medgidia, anchetat pentru viol și pornografie infantilă. Ar fi avut o relație cu o minoră
- 17:20 - Motivul pentru care acciza la motorină nu s-a redus cu 50 de bani/litru. Răspunsul Guvernului pentru Realitatea PLUS
- 17:17 - Anca Alexandrescu, reacție după ce Călin Georgescu a scăpat de controlul judiciar: „Este doar un ac în carul cu fân, lucrurile trebuie să revină în matca democrației”
- 17:12 - Pastorala de Paște 2026: Patriarhul Daniel vorbește despre rolul femeilor mironosițe în Înviere
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











