Actualitate· 1 min citire

Accident în județul Alba! Unul dintre șoferi a ajuns la spital

Accident în județul Alba! Unul dintre șoferi a ajuns la spital

Accident în județul Alba! Unul dintre șoferi a ajuns la spital

Scris de Monica Ghinet Publicat: 9 dec. 2020, 11:52

La data de 08 decembrie 2020, în jurul orei 11.50, pe DJ 107, în afara localității Sâncel, un tânăr de 20 de ani, din comuna Șona, în timp ce conducea un autoturism a intrat în coliziune cu un alt autovehicul, condus de un bărbat, de 57 de ani, din Blaj.

La data de 08 decembrie 2020, în jurul orei 11.50, pe DJ 107, în afara localității Sâncel, un tânăr de 20 de ani, din comuna Șona, în timp ce conducea un autoturism a intrat în coliziune cu un alt autovehicul, condus de un bărbat, de 57 de ani, din Blaj.

În urma accidentului rutier șoferul celui de-al doilea autoturism a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate