A furat o vacă lăsată la păscut

A furat o vacă lăsată la păscut
Un bărbat din Sebeș este bănuit de furt. Ar fi furat o vacă care era lăsată pe câmp, la păscut. Animalul a fost găsit și restituit proprietarului.
Un bărbat din Sebeș este bănuit de furt. Ar fi furat o vacă care era lăsată pe câmp, la păscut. Animalul a fost găsit și restituit proprietarului.
La data de 11 ianuarie 2022, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au identificat un bărbat de 48 de ani, din municipiul Sebeș, care este bănuit de săvârșirea unei infracțiuni de furt calificat.
În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în noaptea de 18/19 octombrie 2021, ar fi profitat de faptul că proprietarul unei bovine ar fi lăsat-o nesupravegheată, pe un câmp și ar fi sustras-o.
Cu ocazia cercetărilor efectuate, polițiștii au reușit să recupereze animalul, acesta fiind restituit proprietarului.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:22 - Dosar penal pentru tăiere ilegală de arbori, după controale ale polițiștilor din Galda de Jos
- 17:58 - Cinci persoane urmărite internațional, aduse în România de Poliția Română
- 17:51 - Unde se poate face grătar legal și ce amenzi riscă românii care aprind focul în locuri nepermise
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














