Advertising
A băut de dimineață și s-a urcat la volan! Acum are dosar penal

A băut de dimineață și s-a urcat la volan! Acum are dosar penal
Scris de Monica Ghinet Publicat: 14 sept. 2021, 12:18
La data de 13 septembrie 2021, în jurul orei 09.30, polițiștii rutieri din Aiud au depistat un bărbat, de 46 de ani, din municipiu, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Sergent Hațegan din Aiud, fiind sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,59 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei. Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























