4 tineri sunt cercetați pentru că au furat 3 biciclete

4 tineri sunt cercetați petru că au furat 3 biciclete
Polițiștii din Aiud au recuperat 3 biciclete furate, în cursul lunii noiembrie 2019, din scări de bloc din municipiu. Patru tineri din Căpund sunt cercetați penal pentru furt calificat.
Polițiștii din Aiud au recuperat 3 biciclete furate, în cursul lunii noiembrie 2019, din scări de bloc din municipiu. Patru tineri din Căpund sunt cercetați penal pentru furt calificat.
La data de 7 noiembrie 2019, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Aiud au reușit să documenteze activitatea infracțională a 4 tineri, cu vârste cuprinse între 16 și 27 de ani, toți din Căpud, care sunt bănuiți de furtul mai multor biciclete.În sarcina celor 4 tineri, polițiștii au reținut faptul că, de la începutul lunii noiembrie 2019, ar fi furat 3 biciclete, cu o valoare totală de 5.500 de lei, lăsate de către proprietarii lor în scări de bloc.Toate cele 3 biciclete au fost recuperate și restituite păgubiților, iar pe numele celor 4 tineri au fost întocmite dosare penale, pentru furt calificat.
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











