3 tineri au furat dintr-o casă aflată în construcție

hot-spargere
Polițiștii din Alba Iulia au identificat, în mod operativ, 3 tineri din Alba Iulia și Sebeș, care au furat, dintr-o casă aflată în construcție, scule electrice în valoare de 19.300 lei. Doi dintre aceștia au fost reținuți.
La data de 5 septembrie 2019, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia i-au identificat pe trei tineri, de 16, 18 și 23 de ani, din Alba Iulia și Sebeș, ca persoane bănuite de săvârșirea unui furt dintr-o casă în construcție, faptă în legătură cu care poliția a fost sesizată în dimineața aceleiași zile.Se pare că, în noaptea de 04/05 septembrie 2019, profitând de faptul că unul dintre ei a lucrat, ca și zilier, la amenajarea casei și știa unde este lăsată cheia de acces, ar fi pătruns în interior și ar fi sustras mai multe scule electrice, a căror valoare a fost estimată la 19.300 de lei.Polițiștii i-au reținut pe doi dintre tineri (cel de 16 și cel de 18 ani), pentru furt calificat și îl caută pe cel de-al treilea, care se sustrage cercetărilor.În cursul zilei de azi, 6 septembrie, reținuții vor fi prezentați în fața magistraților din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.Cercetările sunt continuate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
- 07:58 - Sentință în dosarul 10 August. Tribunalul Militar ar putea decide pedepsele pentru foștii șefi ai Jandarmeriei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























