Manchester City și Real Madrid s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor

Deţinătoarea trofeului Ligii Campionilor la fotbal, Manchester City, a învins, miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea daneză FC Copenhaga, calificându-se în sferturile de finală ale competiției, cu 6-2 scor cumulat în cele două manşe ale optimilor.

Akanji, Alvarez și Haaland au marcat pentru echipa antrenată de Pep Guradiola. În primele 8 echipe s-au calificat și cei de la Real Madrid. Spaniolii au remizat, pe teren propriu, cu formaţia germană RB Leipzig, scor 1-1, şi merg mai departe în competiţie. Real venea cu avantajul de 1-0 din tur, dar meciul de la Madrid a fost echilibrat. Vinicius Junior a deschis scorul în minutul 65, dar oaspeţii au egalat imediat, prin Willi Orban. Dani Olmo a lovit bara în minutul 90+2 pentru germani, însă meciul s-a terminat la egalitate, 1-1, şi madrilenii merg în sferturi, ajutați de victoria din tur.

Articolul precedentAlertă de mină marină, în zona Costinești. Intervenție de urgență a Gărzii de Coastă
Articolul următorPoliția Rutieră, obligată să anunțe prezența radarelor. Cum pot șoferii afla unde sunt amplasate acestea