În data de 19.08.2021, Consiliul de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Alba a avizat numirea prin detașare in interesul învățământului, in funcția de director/director adjunct, pentru unitățile de învățământ din județul Alba, în anul școlar 2021-2022.

 

Nr. crt.

Numele unităţii de învăţământ PJ (denumirea oficială din SIIIR)

Funcția de director

Nume și prenume

Funcția de director adjunct

Nume și prenume

1

PALATUL COPIILOR ALBA IULIA

1

COTEA CORINA MARIA

 

2

CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ ALBA

1

NICOARĂ DANA

 

3

CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ALBA IULIA

1

MATIȘ ANA

 

4

CLUB SPORTIV ȘCOLAR BLAJ

1

MAN ALEXANDRU VICTOR

 

5

COLEGIUL ECONOMIC „DIONISIE POP MARŢIAN” ALBA IULIA

1

CETEAN IOAN EMIL

 

6

COLEGIUL NAŢIONAL „AVRAM IANCU” CÂMPENI

1

BERINDEIE NICOLAE VIRGIL

1

BORTEȘ MONICA ALINA

7

COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD

1

SZOCS ILDICO

1

KEREKES ERIKA

8

COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA

1

CERBU VALERIU NICOLAE

1

SCHEAU SORIN DUMITRU

9

COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENŢIE MICU CLAIN” BLAJ

1

MARCU ANA

1

COMSA ANA MARIA

10

COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ

1

BULBUCAN MIOARA

1

MUNTEAN MARIUS DAVID

11

COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD

1

CONSTANTIN CAMELIA CRISTINA

 

12

COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA

 

1

TRIFON DORINA

13

COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA

1

JURCAN ELENA MIHAELA

1

TEIȘAN GENOVEVA

14

COLEGIUL TEHNIC „ION D. LĂZĂRESCU” CUGIR

1

IANCU IONUȚ MARIAN

 

15

LICEUL „CORNELIU MEDREA” ZLATNA

1

DAVID RODICA

1

OLĂLĂU ODETA IOANA

16

LICEUL „DR. LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEŞ

1

FAUR ELENA

 

17

LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD

1

CÎMPEAN BIANCA

1

MATEIU MARIUS

18

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „FLORIN FLEŞERIU” SEBEŞ

1

DĂNCILĂ ADRIAN ALEXANDRU

1

OANCEA IOAN DORU

19

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA

1

MARCU NICUȘOR

1

MATEICA DANIELA

20

LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA

1

CHICIUDEAN IOAN

 

21

LICEUL GERMAN SEBEŞ

1

ONOFREI VERONA MARIA

1

—————

22

LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU DOMȘA” ALBA IULIA

1

SÎNC CARMEN

1

HOISAN BIANCA ELENA

23

LICEUL TEHNOLOGIC „ȘTEFAN MANCIULEA” BLAJ

1

TOMOTAȘ VALERIA CRISTINA

 

24

LICEUL TEHNOLOGIC „TIMOTEI CIPARIU” BLAJ

1

DAMIAN AUGUSTIN AUROL

1

BLAGA LUCIAN HORAȚIU

25

LICEUL TEHNOLOGIC „ŢARA MOŢILOR” ALBAC

1

HAN IOAN

1

NICOARA CLAUDIA ANCUȚA

26

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXANDRU BORZA” CIUMBRUD

1

LAZĂR SIMONA MARIA HORTENSIA

 

27

LICEUL TEHNOLOGIC AIUD

1

SUCIU GHEORGHE

1

BOLCA CORNELIA

28

LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM ŞI ALIMENTAŢIE ARIEŞENI

1

MOCAN IOAN CLAUDIU

 

29

LICEUL TEHNOLOGIC JIDVEI

1

STAN CARMEN

1

DANCU AUREL

30

LICEUL TEHNOLOGIC OCNA MUREŞ

1

POPESCU CORNELIA

 

31

LICEUL TEHNOLOGIC SEBEŞ

1

STANCIU ADINA MIXANDRA

1

HENEGARIU CAMELIA

32

LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CÎMPENI

1

CĂTANĂ MARIA OLGA

1

BOBARIU CĂLIN IOAN

33

LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC „SF. VASILE CEL MARE” BLAJ

1

FRĂȚILA CECILIA VERONICA

 

34

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY” ALBA IULIA

1

GAL LASZLO

 

35

LICEUL TEORETIC „DAVID PRODAN” CUGIR

1

TODERESCU PETRU ALIN

 

36

LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ

1

ONAC OLIMPIA CARMEN

1

MARELE CRISTIAN ADRIAN

37

LICEUL TEORETIC TEIUŞ

1

PINTEA MARIUS COSMIN

1

OLTEAN LIDIA CORINA

38

LICEUL TEHNOLOGIC „DORIN PAVEL” ALBA IULIA

1

POPA JANA

1

CÎMPEAN RADU

39

SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA

1

PINTEA EUGEN MENUȚ

1

PUȘCAȘ MIHAELA MARIA

40

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ARON COTRUŞ” CERGĂU MARE

1

CORDOȘ CODRUȚA ELENA

 

41

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” ABRUD

1

STAN IULIANA GEORGETA

 

42

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” ALBA IULIA

1

BUCUR GABRIEL TEODOR 

1

BURDE MARIA LĂCRĂMIOARA

43

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” AVRAM IANCU

1

HELER DACIANA ALEXANDRA

 

44

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” UNIREA

1

CORDEA LILICA

 

45

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AXENTE SEVER” AIUD

1

MIHAILA DACIANA ADINA

1

MAIER ANA-MARIA

46

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „DAVID PRODAN” SĂLIŞTEA

1

SUCIU IONELA GABRIELA

 

47

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „DECEBAL” CRICĂU

1

BLAGU IONELA

 

48

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „DEMETRIU RADU” RĂDEȘTI

1

POPA  LAURA LARISA

 

49

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „DR. PETRU ŞPAN” LUPŞA

1

CRIȘAN DANIELA

 

50

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „EMIL RACOVIŢĂ” GÂRDA DE SUS

1

DOBRA AUREL

 

51

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „HOREA” HOREA

1

                CULDA

ANGELA

 

52

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN DE HUNEDOARA” SÂNTIMBRU

1

BOLEA ILEANA NICOLETA

 

53

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN MAIORESCU” BUCERDEA GRÂNOASĂ

1

FLOREA MONICA

 

54

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION AGÂRBICEANU” BUCIUM

1

TOMA GAROFIȚA RAMONA

 

55

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION AGÂRBICEANU” CENADE

1

BLAGA GHEORGHE ILIE

 

56

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION BIANU” VALEA LUNGĂ

1

ROTAR CAMELIA

 

57

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION BREAZU” MIHALŢ

1

COMȘA MARIA FLORICA

 

58

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION POP RETEGANUL” SÂNCEL

1

CĂTĂUȚĂ IOANA AURICA

 

59

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOSIF PERVAIN” CUGIR

1

JURJ MIHAI

 

60

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOSIF SÂRBU” ŞIBOT

1

BOC IRINA FLORICA

 

61

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS

1

HERMAN LUCIA

1

CRIȘAN ALINA IOANA

62

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ

1

BADU ISTINA

1

BACIU ILEANA DORINA

63

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA

1

BOIAN IOAN DANIEL

1

ȚĂRAN ILEANA

64

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” IGHIU

1

ȘTEF DELIA ALINA

1

DRAGOMIR IULIA

65

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGĂLNICEANU” SEBEŞ

1

BĂDILĂ ZORINA

1

MÎNDROC MARIA LORENA

66

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICODIM GANEA” BISTRA

1

BOCA DANDEA TIBERIU

1

PETROVAN ELENA ANAMARIA

67

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS

1

GOIA ANA NICOLETA

1

—————-

68

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „OVIDIU HULEA” AIUD

1

GEORGESCU GHEORGHE

1

BANCIU MIRELA DELIA

69

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. UNIV. DR. GHEORGHE BELEIU” POIANA VADULUI

1

BRICIU ANA

 

70

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SEBES PAL” RIMETEA

1

SZEKELY ERIKA ILDIKO

 

71

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SEPTIMIU ALBINI” CUT

1

BĂRBAT ALEXANDRA IULIA

 

72

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION BALINT” ROŞIA MONTANĂ

1

CAPROȘ GABRIELA ADELA

 

73

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION BĂRNUŢIU” TIUR BLAJ

1

ZEHAN PLATON ANA

1

DUȘA EMESE TUNDE

74

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION LAZĂR” LUNCA MUREŞULUI

1

SĂRMĂȘIU FLOAREA

 

75

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION PANTEA” SĂLCIUA

1

BARTOC SIMONA ELENA

 

76

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR

1

VLASEA FLOARE

1

PREDESCU STELA

77

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ŞTEFAN CEL MARE” CETATEA DE BALTĂ

1

ILIESCU DANIELA

 

78

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIŞIU” BLAJ

1

POPA MONICA ADRIANA

1

IONESCU NICOLAE MIHAI

79

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE GOLDIŞ” ALBA IULIA

1

FONOAGE DANIEL

1

MĂRGINEAN GHEORGHE VASILE

80

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA 

1

ANDRON NICOLAE

1

MAIERESCU MARIANA SALOMIA

81

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALMAŞU MARE

1

CÂMPEAN ALIN SORIN

 

82

ŞCOALA GIMNAZIALĂ BERGHIN

1

ȘTEF CORNELIA

 

83

ŞCOALA GIMNAZIALĂ BLANDIANA

1

URSU BIANCA

 

84

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CÂLNIC

1

POPA CONSTANTIN IOAN

 

85

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CIUGUD

1

SIMION MARIA TEODORA

 

86

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CIURULEASA

1

SICOE NICOLAE RUSALIN

 

87

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI

1

ARIEȘANU LILIANA DANIELA

1

BONCUȚIU SIMONA ELENA

88

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNELU DE JOS

1

CRISTIAN EMILIA ADRIANA

 

89

ŞCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ

1

SCHIAU ELENA

 

90

ŞCOALA GIMNAZIALĂ DOŞTAT

1

TRIFAN SIMONA VERONICA

 

91

ŞCOALA GIMNAZIALĂ DRAŞOV

1

GOGUȚA CRISTINA MARIA

 

92

ŞCOALA GIMNAZIALĂ FĂRĂU

1

OLTEAN ALINA PAULA

 

93

ŞCOALA GIMNAZIALĂ GÂRBOVA

1

ALBU SIMONA MARIA

 

94

ŞCOALA GIMNAZIALĂ HOPÂRTA

1

BĂLȚAT ADINA MARIA

 

95

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ÎNTREGALDE

1

delegare de atribuții

PINTEA MARIUS COSMIN

 

96

ŞCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZILE

1

DUMITRA MARIA

 

97

ŞCOALA GIMNAZIALĂ LOPADEA NOUĂ

1

LORINCZ ILDIKO

 

98

ŞCOALA GIMNAZIALĂ METEŞ

1

MAGDA RUXANDRA ANCA

 

99

ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIRĂSLĂU

1

POST VACANT

 

100

ŞCOALA GIMNAZIALĂ MOGOŞ

1

SIMIOANĂ MIHAIELA ADINA

 

101

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NOŞLAC

1

SZEKELY LUCIA FLORINA

 

102

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SEBEŞ

1

IFTIME-PAULESCU MARIANA – IULIA

1

RADU MARIA

103

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 CUGIR

1

ȚÎRLEA ANCA STELA 

1

TEBAN LAURA DIANA

104

ŞCOALA GIMNAZIALĂ OCOLIŞ

1

delegare de atribuții

STAVAR ROXANA

 

105

ŞCOALA GIMNAZIALĂ OHABA

1

MUREȘAN MANUELA EUGENIA

 

106

ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI

1

BÎTIU VASILE

1

CIBU MARIA

107

ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIANU DE SUS

1

POPESCU MARIA MARCELA

1

USINEVICI CLAUDIA DANIELA

108

ŞCOALA GIMNAZIALĂ PONOR

1

FRĂȚILĂ ANA ELISABETA

 

109

ŞCOALA GIMNAZIALĂ POŞAGA DE JOS

1

STAVAR ROXANA

 

110

ŞCOALA GIMNAZIALĂ RÂMEŢ

1

delegare de atribuții

SĂMĂRTINEAN EMILIA

 

111

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ROŞIA DE SECAŞ

1

SPRINGEAN LUCICA

 

112

ŞCOALA GIMNAZIALĂ SĂSCIORI

1

ANCA ELENA MARIA

1

CÂRCOANĂ VIORICA DANA

113

ŞCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIŞOARA

1

CIOARA OVIDIU VASILE

 

114

ŞCOALA GIMNAZIALĂ SOHODOL

1

BOBAR OLIMPIA MARIA

 

115

ŞCOALA GIMNAZIALĂ STREMŢ

1

BÂRLOG ELENA MARCELA

 

116

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞONA

1

IRIMIE LAURA SIMONA

1

VINCZELLER ERZSEBET

117

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞUGAG

1

CAPATA MARIOARA CRISTINA

 

118

ŞCOALA GIMNAZIALĂ VADU MOŢILOR

1

GIULIADE BENONI CĂTĂLIN

 

119

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIDRA

1

BURZ VALENTINA

 

120

ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ALBA IULIA

1

MUNTEAN GHEORGHE

 

121

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 16 ALBA IULIA

1

COLCERIU VIOLETA CRINELA

 

122

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ” ALBA IULIA

1

VÂRTEI AURORA

 

123

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR” BLAJ

1

CÎMPEAN LUCIA

 

124

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „PITICOT” CÎMPENI

1

PAVEN RODICA

 

125

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRIMII PAŞI” AIUD

1

POST VACANT

 

126

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „SCUFIȚA ROȘIE” ALBA IULIA

1

SEICIAN MARIA

 

127

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 ALBA IULIA

1

BORDEU GEORGETA

 

128

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 ALBA IULIA

1

FOTIN LAURA MIHAELA

 

129

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 AIUD

1

SOPORAN CORNELIA

 

130

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 ALBA IULIA

1

NAGY EDINA ROZALIA

 

131

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP NR. 12 ALBA IULIA

1

SUCIU VERONICA

 

132

CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ

1

SIMION ADRIAN

 

 

 

 

Biroul de presă,

Sursa: Realitatea de Alba