Cupei Satelor

Asociația Județeană de Fotbal Alba va organiza în data de 4 noiembrie 2018, faza grupelor a Cupei Satelor – competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2006 și mai tineri.

La prima ediție a acestei competiții, s-au înscris 12 comune din județul Alba, care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe.

Grupa A (jocurile se vor desfășura pe terenul din Ighiu) – Șugag, Pianu și Ighiu;

Grupa B (jocurile se vor desfășura pe terenul din Valea Lungă) – Șona, Sâncel și Valea Lungă;

Grupa C (jocurile se vor desfășura pe terenul din Coșlariu) – Stremț, Crăciunelu de Jos și Sântimbru;

Grupa D (jocurile se vor desfășura pe terenul din Zlatna, în nocturnă) – Bistra, Sălciua și Unirea.

Castigatoarele celor 4 grupe, se vor întâlni în faza finală, pentru desemnarea castigatoarei judetene.

Locul 1 din grupa A – Locul 1 din grupa C (semifinala 1)

Locul 1 din grupa B – Locul 1 din grupa D (semifinala 2)

Finala Mică – învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2

Finala Mare – câștigătoare semifinala 1 – câștigătoare semifinala 2

Locația și data desfășurării fazei finale, se va comunica în timp util.

Barem de arbitraj: 25 lei brut / joc / echipă.

Asistența medicală este asigurată de comuna considerată organizatoare, iar costurile se împart la cele 3 echipe (10 lei/echipă/joc).

Grupa A

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1 PIANU 0 0 0 0 0-0 0
2 ȘUGAG 0 0 0 0 0-0 0
3 IGHIU 0 0 0 0 0-0 0

Grupa B

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1 ȘONA 0 0 0 0 0-0 0
2 SÂNCEL 0 0 0 0 0-0 0
3 VALEA LUNGĂ 0 0 0 0 0-0 0

Grupa C

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1 SÂNTIMBRU 0 0 0 0 0-0 0
2 CRĂCIUNELU DE JOS 0 0 0 0 0-0 0
3 STREMȚ 0 0 0 0 0-0 0

Grupa D

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
2 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
3 UNIREA 0 0 0 0 0-0 0

Data: 04.11.2018

Locația: Stadionul Comunal – Ighiu (persoană de contact Barbu Florin)

Ora Grupa Echipa  Scor Echipa
10:00 A PIANU 0-0 IGHIU
11:00 A ȘUGAG  0-0 PIANU
12:00 A IGHIU 0-0 ȘUGAG

Data: 04.11.2018

Locația: Stadionul Comunal – Valea Lungă (persoană de contact Bulugea Radu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 B ȘONA 0-0 VALEA LUNGĂ
11:30 B SÂNCEL 0-0 ȘONA
12:30 B VALEA LUNGĂ 0-0 SÂNCEL

Data: 04.11.2018

Locația: Stadion Coșlariu (persoană de contact Hulea Ovidiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 C SÂNTIMBRU 0-0 CRĂCIUNELU DE JOS
11:30 C CRĂCIUNELU DE JOS 0-0 STREMȚ
12:30 C STREMȚ 0-0 SÂNTIMBRU

Data: 04.11.2018

Locația: Stadionul Minaur – Zlatna (persoană de contact Boca Tiberiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
16:00 B BISTRA 0-0 SĂLCIUA
17:00 B SĂLCIUA 0-0 UNIREA
18:00 B UNIREA 0-0 BISTRA

Regulametul competiției îl puteți citi AICI