Volei feminin: România, înfrângere cu Slovenia, la Europeanul U18

Naționala de volei feminin a România a pierdut, în fața Sloveniei, scor 1-3, într-un meci desfăşurat în Grupa I a Campionatului European de volei feminin Under-18 de la Blaj.

Deși au început bine și au câștigat primul set cu 25-15, tricolorele și-a pierdut din consistență.

Slovenele au servit excelent, preluarea româncelor nu a funcționat și fetele antrenate de Adrian Radu au cedat al doilea meci de la turneul final european.

Scorul pe seturi a fost 25-15, 13-25, 22-25, 16-25.

Jucătoarea Coronei Brașov, Daria Cocan, a fost principala marcatoare a României, cu 10 puncte.

Joi va fi zi de pauză, iar vineri fetele noastre vor întâlni, de la ora 17:30, Țările de Jos. Singurul succes de până acum al României a venit în meciul cu Serbia, scor 3 la 1.

Articolul precedentSupercupa României, joi seara, pe Stadionul Steaua
Articolul următorSondaj CURS: Daca duminică ar avea loc alegeri prezidențiale, Nicolae Ciucă ar fi marea surpriză!