Slavia Praga – CFR 0-1. Dan Petrescu a luat cele 3 puncte în Conference League

Echipa CFR Cluj a dispus joi, în deplasare, de formaţia cehă Slavia Praga, scor 1-0, într-un meci contând pentru grupa G din Conference League. CFR ocupă ultimul loc în grupă, cu 4 puncte.

Slavia a controlat meciul, dar CFR a dat lovitura la finalul primei reprize, după ce Janga a deschis scorul în minutul 45. Până la finalul partidei, CFR s-a apărat exemplar și nu a mai primit gol. În celălalt meci al grupei, turcii de la Sivasspor au fost învinși cu 3-4 de Ballkani, din Kosovo. Astfel că după 3 etape, toate cele 4 echipe din grupă au câte 4 puncte. Joia viitoare, CFR va juca, la Cluj, returul cu Slavia Praga.

Articolul precedentProgramul ”Rabla local” începe la jumătatea lunii octombrie. Cei care îşi casează maşinile nu mai sunt obligați să își cumpere altă mașină
Articolul următor13-16 octombrie: PROGRAMUL evenimentelor dedicate Centenarului Încoronării Regelui Ferdinand și a Reginei Maria, la Alba Iulia