Real Madrid – Manchester City, 1-1, în Liga Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 1-1 (1-0), marţi seara, pe Stadionul ”Santiago Bernabeu”, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal.

Real a deschis scorul la prima şansă ivită, în minutul 36, când Modric l-a lansat pe Camavinga, acesta a intrat adânc în terenul lui City şi i-a pasat lui Vinicius, acesta trimiţând o torpilă de la marginea careului, fără nici o şansă pentru goalkeeperul oaspeţilor, Ederson.

Manchester City a egalat în minutul 67, printr-un şut senzaţional de la 20 de metri al lui Kevin De Bruyne.

Returul dintre Manchester City şi Real Madrid se va disputa miercuri, 17 mai, în Anglia, la Manchester.

Prima manşă a celei de-a doua semifinale a Ligii Campionilor, între AC Milan şi Inter Milano se joacă miercuri, 10 mai, la Milano.

Articolul precedentGeorge Simion, scandal monstru în Parlament: Sunteți trădători! VIDEO
Articolul următorHoroscop 10 mai. Berbecii, nevoiți să-și schimbe locul de muncă, iar Peștii pot pierde din cauza orgoliului