Mărșăluitoarele de la CS Unirea au obținut trei medalii la C.N. de Marș

Bianca Molnar și Mihaela Acatrinei, au obținut trei medalii la Campionatele Naționale de 10 kilometri Marș, desfășurate la București.

Bianca Molnar a obținut locul I la tineret și locul III la senioare, cu timpul 51 de minute și 9 secunde. Având în vedere vârsta ei, 22 de ani, a putut concura simultan la ambele categorii.

Mihaela Acatrinei a obținut locul II la senioare, cu timpul 50 de minute și 22 de secunde.

De asemenea, un rezultat bun a fost obținut și de către junioara Georgiana Jid, locul 5 la tineret și locul 9 la senioare, cu timpul 59 de minute și 30 de secunde.

Bianca Molnar și Mihaela Acatrinei, sportive cu dublă legitimare, au obținut locul I la proba pe echipe pentru CS Universitatea Reșița.

Mărșăluitoarele au făcut deplasarea la București, alături de antrenorul lor, profesorul Gabriel Avram.

Vreau să le felicit pentru prestația avută și în special vreau să o felicit pe Bianca Molnar care cu această ocazie și-a făcut retragerea din activitate.

A fost ultimul ei concurs, a terminat pe primul loc și se retrage în glorie, dacă nu cumva se va răzgândi și va reveni asupra deciziei. Deocamdată așa a hotărât. E foarte tânără, are doar 22 ani” – a spus profesorul Gabriel Avram.

A fost un an de excepție, cu circa 20 de medalii obținute, în care secția de atletism s-a ținut de cuvânt!

Am avut rezultate foarte bine și, așa cum am promis, am organizat campionatele naționale la Alba Iulia, în luna martie, cu ocazia anului Centenar” – a spus Corneliu Mureșan.

Articolul precedentDebut fără emoții, în nouă ediție a Diviziei A1, pentru Volei Alba Blaj
Articolul următor29 octombrie-2 noiembrie: Întreruperi de curent programate în judeţ