CORVINUL S-A CALIFICAT ÎN TURUL 2 PRELIMINAR AL UEFA EUROPA LEAGUE

Corvinul s-a calificat în turul 2 preliminar al UEFA Europa League, deși a pierdut meciul retur cu Paksi.

Corvinul s-a calificat în turul 2 preliminar al UEFA Europa League deși a pierdut meciul retur, de la Sibiu, 0-2 cu Paksi, vicecampioana Ungariei. Fiesta hunedorenilor a fost umbrită de acest eșec, dar rămâne calificarea după acel 0-4 din tur.

Returul de la Sibiu nu a mai fost la îndemâna elevilor lui Florin Maxim, care putea avea mari emoții dacă nu se anula golul marcat de Konyves, în minutul 28, decizia fiind una la limită. Konyves a reușit atunci o fază superbă, în care a croșetat prin apărarea hunedorenilor, dar la VAR s-a constatat, la foto finish, că în momentul în care a primit pasa se afla în ofsaid. A fost astfel 0-0 la pauză, dar în repriza a doua același Konyves, cu un șut solid, din afara careului, și Bode, cap din șase metri, au stabilit scorul final.

La finalul partidei, Viorel Lică a explicat că Paksi a reușit această victorie și pentru că au fost mult mai determinați să plece învingători de la Sibiu. De asemenea, Lică a subliniat că în rândul colegilor săi a început să se resimtă oboseala.

Sursa: Realitatea de Arges

Articolul precedentCOMANDAMENTUL PENTRU ENERGIE SE ÎNTRUNEȘTE LA PALATUL VICTORIA
Articolul următorVAL DE ÎMBOLNĂVIRI DUPĂ FESTIVALUL „BEACH, PLEASE!” ORGANIZAT DE SELLY