FCSB, VICTORIE CU 7-1 ÎN PRELIMINARIILE LIGII CAMPIONILOR

FCSB a trecut de Virtus Acquaviva din San Marino cu scorul de 7-1, în prima manşă din turul întâi preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

La pauză, scorul era deja 5-0 pentru campioana României, după o triplă a mijlocașului Darius Olaru (minutele 6, 11 și 37) și o dublă semnată de Daniel Popă (minutele 22 și 27). Darius Olaru a marcat primul gol din penalty.

Raul Miculescu, intrat la pauză a marcat și el două goluri în minutele 70 și 73.

Virtus Acquaviva a marcat golul de onoare și a stabilit scorul final, 7-1 pentru FCSB, în minutul 86, prin Manuel Battistini.

Pentru echipa din San Marino a evoluat în ultimele 8 minute și Federico Piovaccari, fost jucător la FCSB.

Returul se va juca pe 16 iulie, de la 20:30, pe Stadionul Ghencea.

Articolul precedentEURO 2024: OLANDA ȘI ANGLIA SE CONFRUNTĂ PENTRU UN LOC ÎN FINALĂ
Articolul următor„SECURITATEA GLOBALĂ VA FI DEFINITĂ DE REZULTATUL RĂZBOIULUI DIN UCRAINA”