Volei Alba Blaj va începe la Galați, pe 5 octombrie, noul sezon competițional, conform tragerii la sorți a turului Diviziei A1 la volei feminin efectuată astăzi la sediul Federației Române de Volei.

Campioana României va juca pentru prima dată la Blaj în data de 19 octombrie, atunci când va primi vizita echipei FC Argeș Pitești.

În Cupa României, Volei Alba Blaj, deținătoarea trofeului, va întâlni Universitatea Cluj, în faza a doua a competiției.

Iată programul complet al turului Diviziei A1, sezonul 2019/2020

Etapa I – 05.10.2019

CSO Voluntari – stă
Dinamo București – Rapid București
Știința Bacău – U Cluj
CSM Târgoviște – CS Medgidia
CSM Lugoj – FC Argeș
CSU Belor Galați – CSM VOLEI ALBA BLAJ

Etapa II – 12.10.2019

CSM VOLEI ALBA BLAJ – stă
FC Argeș – CSU Belor Galați
CS Medgidia – CSM Lugoj
U Cluj – CSM Târgoviște
Rapid București – Știința Bacău
CSO Voluntari – Dinamo București

Etapa III – 19.10.2019

Dinamo București – stă
CSM VOLEI ALBA BLAJ – FC Argeș
Știința Bacău – CSO Voluntari
CSM Târgoviște – Rapid București
CSM Lugoj – U Cluj
CSU Belor Galați – CS Medgidia

Etapa IV – 26.10.2019

FC Argeș – stă
CS Medgidia – CSM VOLEI ALBA BLAJ
U Cluj – CSU Belor Galați
Rapid București – CSM Lugoj
CSO Voluntari – CSM Târgoviște
Dinamo București – Știința Bacău

Etapa V – 02.11.2019

Știința Bacău – stă
CSM Târgoviște – Dinamo București
CSM Lugoj – CSO Voluntari
CSU Belor Galați – Rapid București
CSM VOLEI ALBA BLAJ – U Cluj
FC Argeș – CS Medgidia

Etapa VI – 09.11.2019

CS Medgidia – stă
U Cluj – FC Argeș
Rapid București – CSM VOLEI ALBA BLAJ
CSO Voluntari – CSU Belor Galați
Dinamo București – CSM Lugoj
Știința Bacău – CSM Târgoviște

Etapa VII – 16.11.2019

CSM Târgoviște – stă
CSM Lugoj – Știința Bacău
CSU Belor Galați – Dinamo București
CSM VOLEI ALBA BLAJ – CSO Voluntari
FC Argeș – Rapid București
CS Medgidia – U Cluj

Etapa VIII – 23.11.2019

U Cluj – stă
Rapid București – CS Medgidia
CSO Voluntari – FC Argeș
Dinamo București – CSM VOLEI ALBA BLAJ
Știința Bacău – CSU Belor Galați
CSM Târgoviște – CSM Lugoj

Etapa IX – 30.11.2019

CSM Lugoj – stă
CSU Belor Galați – CSM Târgoviște
CSM VOLEI ALBA BLAJ – Știința Bacău
FC Argeș – Dinamo București
CS Medgidia – CSO Voluntari
U Cluj – Rapid București

Etapa X – 07.12.2019

Rapid București – stă
CSO Voluntari – U Cluj
Știința Bacău – FC Argeș
Dinamo București – CS Medgidia
CSM Târgoviște – CSM VOLEI ALBA BLAJ
CSM Lugoj – CSU Belor Galați

Etapa XI – 14.12.2019

CSU Belor Galați – stă
CSM VOLEI ALBA BLAJ – CSM Lugoj
FC Argeș – CSM Târgoviște
CS Medgidia – Știința Bacău
U Cluj – Dinamo București
Rapid București – CSO Voluntari

CUPA ROMÂNIEI Sezonul 2019/2020

Etapa 1

Meciul 1: CSO Voluntari – CSU Belor Galați

Meciul 2: U Cluj – stă

Meciul 3: CS Medgidia – FC Argeș

Meciul 4: Rapid București – Dinamo București

Etapa 2

Știința Bacău – Meciul 3

Meciul 1 – CSM Târgoviște

CSM Volei Alba Blaj – U Cluj

Meciul 4 – CSM Lugoj